Filmy

 


     Filmy, podobnie jak literaturę, nie dzieliłem na science-fiction i fantasy. Podobnie jak w przypadku literatury są pozycje, które trudno jest zaklasyfikować do odpowiedniej grupy.

     Układ filmów jest alfabetyczny według polskich tytułów. W przypadku cykli filmów, kolejność zgodna z rokiem produkcji filmów, z kilkoma wyjątkami, np. Gwiezdne Wojny, Cube (kolejność tu jest zgodna z chronologią wydarzeń). Więcej materiałów o filmach można znaleźć na portalu www.filmweb.pl.


6-ty dzień (6th Day)

12 Małp (Twelve Monkeys)

12 prac Asterixa (Les Douze Travaux d'Asterix)

12:01 (12:01 PM)

13 Dzielnica (Banlieue 13)

13 Dzielnica - Ultimatum (Banlieue 13 - Ultimatum)

30 dni mroku (30 Days of Night)

2001: Odyseja komiczna (2001: A Space Travesty)

2001: Odyseja kosmiczna (2001: A Space Odyssey)

2010: Odyseja kosmiczna (2010)

2012 (2012)

10000 lat przed naszą erą (10000 BC)

20000 mil podmorskiej żeglugi (20,000 Leagues Under the Sea)


Abraham Lincoln łowca wampirów (Abraham Lincoln Vampire Hunter)

Aeon Flux (Aeon Flux)

Alicja w Krainie Czarów (Alice in Wonderland)

Alphaville (Alphaville)

Anioły i Demony (Angels & Demons)

Anioły kontra cyborgi (Cyborg Conquest)

Apokalipsa androidów (Android Apocalypse)

Arche. Czyste zło (Arche. Czyste zło)

Armageddon (Armageddon)

Armageddon (Armageddon - anime)

Armia Boga (God's Army)

Armia Ciemności (Army of Darkness: Evil Dead III)

Asterix Gall (Asterix le Gaulois)

Asterix i Kleopatra (Asterix et Cleopatre)

Asterix kontra Cezar (Asterix vs. Caesar)

Asterix odkrywa Amerykę (Asterix et les Indiens)

Asterix w Brytanii (Asterix in Britain)

Asterix i Obelix kontra Cezar (Asterix & Obelix contre Cesar)

Asterix i Obelix: Misja Kleopatra (Asterix & Obelix: Mission Cleopatre)

Asterix na olimpiadzie (Asterix aux jeux Olympiques)

Asterix i Obelix w Służbie Jej Królewskiej Mości (Asterix & Obelix Au Service De Sa Majeste)

Asystent wampira (Cirque du Freak the Vampire's Assistant)

Atlas Chmur (Cloud Atlas)

Autostopem przez Galaktykę (The Hitchhiker's Guide to Galaxy)

Avalon (Avalon)

Avatar (Avatar)

A.I. - Sztuczna inteligencja (A.I. - Artificial Intelligence)


Babylon 5: Strażnicy kosmosu (Babylon 5: The Legend of the Rangers)

Babylon A.D. (Babylon A.D.)

Back to the Fuehrer (Back to the Fuehrer)

Bandyci czasu (Time Bandits)

Bardzo dziki zachód (Wild Wild West)

Batman (Batman)

Batman Forever (Batman Forever)

Batman i Robin (Batman & Robin)

Batman początek (Batman Begins)

Battleship: Bitwa o Ziemię (Battleship)

Beowulf (Beowulf)

Bestia z otchłani (Megalodon)

Bezszelestni mordercy (Silencers)

Biały Tygrys (Biełyj Tigr)

Biohazard X (The Men Who Fell)

Bitwa o Planetę Małp (Battle for the Planet of the Apes)

Bitwa o Ziemię (Battlefield Earth: A Saga of the Year 3000)

Blade - Wieczny łowca (Blade)

Blade II (Blade II)

Blade: Mroczna Trójca (Blade: Trinity)

Bliskie spotkania III stopnia (Close Encounters of the Third Kind)

Blisko ciemności (Near Dark)

BloodRayne (BloodRayne)

Bomba zegarowa (Timebomb)

Bruce Wszechmogący (Bruce Almighty)

Bunt zmarłych (Shadow: Dead Riot)


Casshern (Casshern)

Cela (The Cell)

Cherry Model 2000 (Cherry 2000)

Ciemność rusza do boju (The Dark is Rising)

Cień (The Shadow)

Ciśnienie (Below)

Conan barbarzyńca (Conan the Barbarian)

Constantine (Constantine)

Coś (The Thing)

Cube Zero (Cube Zero)

Cube (Cube)

Cube 2 Hipersześcian (Cube 2 Hypercube)

Cybernator (Cybernator)

Cyber City Oedo 808 (Cyber City Oedo 808)

Cyborg (Cyborg)

Cyborg 2: Szklany Cień (Cyborg 2: Glass Shadow)

Cyborg 3 (Cyborg 3)

Czarna Błyskawica (Czornaja Mołnia)

Czarnobyl. Reaktor strachu (Chernobyl Diaries)

Czarnoksiężnik II: Armageddon (Warlock: The Armageddon)

Czarnoksiężnik z Krainy Oz (Wizard of Oz)

Czarny Las (Black Forest)

Czerwona planeta (Red Planet)

Czerwona Sonja (Red Sonja)

Czerwony Kapturek - Prawdziwa historia (Hoodwinked!)

Człowiek Omega (The Omega Man)

Człowiek Widmo (Hollow Man)

Człowiek Widmo 2 (Hollow Man II)


Dante 01 (Dante 01)

Daredevil (Daredevil)

Darkside Blues (Darkside Blues)

Daybreakers - Świt (Daybreakers)

Defcon-4 (Defcon-4)

Delicatessen (Delicatessen)

Devilman (Devilman)

Digital Man (Digital Man)

Diuna (Dune)

Doom (Doom)

Doomsday (Doomsday)

Dracula (Dracula)

Dracula (Bram Stoker's Dracula)

Dracula - Wampiry bez zębów (Dracula: Dead and Loving It)

Dredd (Dredd)

Dr. Strangelove (Dr. Strangelove)

Duch Aatma (Aatma)

Duchy Marsa (John Carpenter's Ghosts of Mars)

Dystrykt 9 (District 9)

Dzień Niepodległości (Independence Day)

Dzień zagłady (Deep Impact)

Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia (The Day the Earth Stood Still)

Dzień, w którym Ziemia zamarła (The Day the Earth Stopped)

Dziewiąte Wrota (The Ninth Gate)

Dzikus (Savage)


Edward Nożycoręki (Edward Scissorhands)

Ekspedycja (Amphibious 3D)

Eksperyment Filadelfia (The Philadelphia Experiment)

Eksperyment Filadelfia II (Philadelphia Experiment II)

Elizjum (Elysium)

Elysium (Elysium - anime)

Epidemia (Outbreak)

Equilibrium (Equilibrium)

Eragon (Eragon)

Eryk Wiking (Eric the Viking)

Evan Wszechmogący (Evan Almighty)

Evolver (Evolver)

Ewolucja (Evolution)

eXistenZ (eXistenZ)


Faceci w czerni (Man in Black)

Faceci w czerni II (Man in Black II)

Faceci w czerni 3 (Man in Black 3)

Fanboys (Fanboys)

Fantastyczna 4 (Fantastic Four)

Fatherland (Fatherland)

Final Fantasy: The Spirits Within (Final Fantasy: The Spirits Within)

Final Fantasy VII: Advent Childres (Final FantasyVII: Advent Childres)

Flash Gordon (Flash Gordon)

Forteca (Fortress)

Forteca 2 (Fortress 2: Re-Entry)

Frankenstein (Frankenstein)

Frankenstein (Mary Shelley's Frankenstein)


Gabinet Figur Woskowych (Waxwork)

Gabinet Figur Woskowych II: Zagubieni w czasie (Waxwork II: Lost in Time)

Galaktyczny wojownik (Soldier)

Gandahar (Gandahar)

Gatunek (Species)

Gatunek II (Species II)

Gatunek III (Species III)

Gatunek - Przebudzenie (Species - The Awakening)

Generacja DNA (The Gene Generation)

Ghost Rider (Ghost Rider)

Ghost in the Shell (Ghost in the Shell)

Ghost in the Shell 2: Innocence (Ghost in the Shell 2: Innocence)

Giganci ze stali (Real Steel)

Głębia (The Abyss)

Gniew Tytanów (Wrath of the Titans)

Godzilla (Godzilla)

Godzilla kontra Król Ghidorah (Godzilla vs. King Ghidorah)

Godzilla - Ostatnie wojny (Godzilla - Final Wars)

Goście, goście... (Les Visiteurs)

Goście, goście II - Korytarze czasu (Les Visiteurs II - Les Couloires du Temps)

Gra Endera (Ender's Game)

Grawitacja (Gravity)

Grinch: świąt nie będzie (The Grinch)

Gwiezdne Wojny Epizod I: Mroczne Widmo (Star Wars Episode I: The Phantom Menace)

Gwiezdne Wojny Epizod II: Atak Klonów (Star Wars Episode I: Attack of the Clones)

Gwiezdne Wojny Epizod III: Zemsta Sithów (Star Wars Episode I: Revenge of the Sith)

Gwiezdne Wojny Epizod IV: Nowa nadzieja (Star Wars Episode IV: A New Hope)

Gwiezdne Wojny Epizod V: Imperium kontratakuje (Star Wars Episode V: The Empire Strikes Back)

Gwiezdne Wojny Epizod VI: Powrót Jedi (Star Wars Episode VI: Return of the Jedi)

Gwiezdne Wojny Epizod VII: Przebudzenie Mocy (Star Wars Episode VII: The Force Awakens)

Gwiezdne Wojny Trylogia (Star Wars Trilogy)

Gwiezdne Wrota (Stargate)

G.I. Joe: Czas Kobry (G.I. Joe: The Rise of Cobra)


Harry Potter i Kamień Filozoficzny (Harry Potter and the Philosopher's Stone)

Harry Potter i Komnata Tajemnic (Harry Potter and the Chamber of Secrets)

Harry Potter i Więzień Azkabanu (Harry Potter and the Prisoner of Azkaban)

Harry Potter i Czara Ognia (Harry Potter and the Goblet of Fire)

Harry Potter i Zakon Feniksa (Harry Potter and the Order of the Phoenix)

Heavy Metal (Heavy Metal)

Heavy Metal 2000 (Heavy Metal 2000)

Hellboy (Hellboy)

Hellboy II: Złota Armia (Hellboy II: The Golden Army)

Hellboy. Miecz Burz (Hellboy Animated: Sword of Storms)

Hellboy. Krew i żelazo (Hellboy Animated: Blood and Iron)

Hobbit: Niezwykła podróż (The Hobbit: An Unexpected Journey)

Hobbit: Pustkowie Smauga (The Hobbit: The Desolation of Smaug)

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii (The Hobbit: The Battle of the Five Armies)

Hook (Hook)

Hotel Transylwania (Hotel Transylvania)

Hotel Transylwania 2 (Hotel Transylvania 2)

Hulk (Hulk)


I uderzył grom (A Sound of Thunder)

Imię Róży (The Name of the Rose)

Immortal - Kobieta pułapka (Immortal Ad Vitam)

Impostor - Test na człowieczeństwo (Impostor)

Incepcja (Inception)

Incubus (Incubus)

Indiana Jones i Świątynia Zagłady (Indiana Jones and the Temple of Doom)

Indiana Jones i ostatnia krucjata (Indiana Jones and the Last Crusade)

Indiana Jones kolekcjonerska edycja ()

Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki (Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull)

Iniemamocni (The Incredibles)

Interkosmos (Innerspace)

Interstellar (Interstellar)

Intruz (The Host)

Inwazja (The Invasion)

Inwazja łowców ciał (Invasion of the Body Snatchers)

Inwazja pożeraczy ciał (Body Snatchers)

Inwazja zabójczych klonów (Invasion of the Pod People)

Inwazja: Bitwa o Los Angeles (World Invasion: Battle Los Angeles)

Iron Sky (Iron Sky)

Istota (Splice)

Istota doskonała (Perfect Creature)


Jacek i Placek (Jacek i Placek)

Jack, pogromca olbrzymów (Jack the Giant Slayer)

Jazon i Argonauci (Jason and the Argonauts)

Ja, robot (I, Robot)

Jądro Ziemi (The Core)

Jestem Legendą (I am Legend)

Jestem Numerem Cztery (I am Number Four)

Jeszcze raz Pearl Harbour (The Final Countdown)

Jeźdźcy z zaginionego miasta (Lost City Riders)

Jeździec bez głowy (Sleepy Hollow)

John Carter (John Carter)

Johnny Mnemonic (Johnny Mnemonic)


Kacper (Casper)

Kapuśniaczek (La Soupe Aux Choux)

Katedra (Katedra)

King Kong (King Kong)

Kingsajz (Kingsajz)

Kitaro ()

Kitaro i Klątwa Milenium ()

Klasa 1999 (Class of 1999)

Klasa 1999 II: Zastępstwo (Class of 1999 II: The Substitute)

Kleszcze (Ticks)

Klopsiki i inne zjawiska pogodowe (Cloudy With a Chance of Meatballs)

Klopsiki kontratakują (Cloudy With a Chance of Meatballs 2)

Klucz do Apokalipsy (Revelation)

Kod Da Vinci (The Da Vinci Code)

Kolekcjoner głów (Headless Horseman)

Kolonia karna (No Escape)

Kolonia Titus 4 (Phoenix)

Komandosi przestrzeni (Space Marines)

Kontakt (Contact)

Kosiarz umysłów (The Lownmower Man)

Kosiarz umysłów 2: Ponad cyberprzestrzenią (The Lownmower Man 2: Beyond Cyberspace)

Kosmiczna załoga (Galaxy Quest)

Kosmiczne jaja (Spaceballs)

Kosmiczne łowy (Spacehunter: Adventures in the Forbidden Zone)

Kosmiczni kowboje (Space Cowboys)

Kosmiczny mecz (Space Jam)

Kosmiczny terror (Fallout)

Kosmiczny wirus (Dead Space)

Kosmita z przedmieścia (Suburban Command)

Kowboje i obcy (Cowboys & Aliens)

Koziorożec 1 (Capricorne One)

Kroniki mutantów (Mutant Chronicles)

Kroniki Riddicka (The Chronicles od Riddick)

Król Skorpion (The Scorpion King)

Król Skorpion 2: Narodziny wojownika (The Scorpion King: Rise of a Warrior)

Królewna Śnieżka i Łowca (Snow White and the Huntsman)

Królowa potępionych (Queen of the Damned)

Krudowie (The Croods)

Krull (Krull)

Krull (The Tooth Fairy)

Ksiądz (Priest)

Książę Persji: Piaski Czasu (Prince of Persia: The Sands of Time)

Księżniczka Marsa (Princess of Mars)

Księżyc 44 (Moon 44)

Księżyc voodoo (Voodoo Moon)

Księżycowa pułapka (Moontrap)

Księżycowy glina (Lunar Cop)

Kto wrobił Królika Rogera (Who Framed Roger Rabbit)

Kula (Sphere)

Kuloodporny (Bulletproof Monk)

Kurczak Mały (Chicken Little)

K-Pax (K-Pax)


Labirynt Fauna (El Laberinto Del Fauno)

Latający Smok, Przyczajony Tygrys (Flying Dragon, Leaping Tiger)

Legenda (Legend)

Legenda Ragnaroka (Ragnarok)

LEGO Star Wars: Padawańskie widmo (LEGO Star Wars: The Padawan Menace)

LEGO Star Wars: Upadek Imperium (LEGO Star Wars: The Empire Strikes Out)

Liga Niezwykłych Dżentelmenów (The League Extraordinary Gentlemen)

Linia życia (Flatliners)

Lochy i smoki (Dungeons & Dragons)

Lockout (Lockout)


Łowca androidów (Blade Runner)

Łowca obcych (Alien Hunter)

Łowca trzeciego wymiaru (Grid Runners)

Mad Max (Mad Max)

Mad Max 2: Wojownik szos (The Road Warrior)

Mad Max pod Kopułą Gromu (Mad Max Beyond Thunderdome)

Mad Max: Na drodze gniewu (Mad Max: Fury Road)

Mad Max Antologia (Mad Max Anthology)

Mali agenci (Spy Kids)

Mali agenci 2: Wyspa Marzeń (Spy Kids 2: Island of Lost Dreams)

Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd (Spy Kids 3-D: Geme Over)

Mali agenci: Wyścig z czasem (Spy Kids: All the Time in the World)

Mali żołnierze (Small Soldiers)

Manekin (Mannequin on the Move)

Marsjanie atakują! (Mars Attacks!)

Maska (The Mask)

Maszyna śmierci (Death Machine)

Matki w mackach Marsa (Mars Needs Moms)

Matrix (Matrix)

Matrix Reaktywacja (The Matrix Reloaded)

Matrix Rewolucje (The Matrix Revolutions)

Mechaniczna pomarańcza (A Clockwork Orange)

Medium (Hereafter)

Megiddo (Megiddo)

Merlin i wojna smoków (Merlin and the War of the Dragons)

Metropia (Metropia)

Miasteczko Salem (Salem's Lot)

Miasto cieni (City of Shadows)

Miecz i czarnoksiężnik (The Sword and the Sorcerer)

Miecz Przeznaczenia (Shadowless Sword)

Milenium (Millennium)

Millennium Actress (Millennium Actress)

Mimic (Mimic)

Mimic 2 (Mimic 2)

Mimic 3: Obrońca (Mimic Sentinel)

Minotaur (Minotaur)

Misja na Marsa (Mission to Mars)

Misja specjalna (Misja specjalna)

Monolit (Monolith)

Monstrum (The Tommyknockers)

Monty Python i Święty Graal (Monty Python and The Holy Grail)

Moon (Moon)

Morderczy przyjaciel (Men's Best Friend)

Mortal Kombat (Mortal Kombat)

Mortal Kombat 2: Unicestwienie (Mortal Kombat Annihilation)

Mortal Kombat: Ostateczna rozgrywka (Mortal Kombat: Conquest Final Battle)

Mortal Kombat: Porwanie (Mortal Kombat: Conquest)

Mroczna otchłań (Dark Descent)

Mroczne miasto (Dark City)

Mroczny Rycerz (The Dark Knight)

Mroczny Rycerz powstaje (The Dark Knight Rises)

Mucha (The Fly)

Mumia (The Mummy)

Mumia powraca (The Mummy Returns)

Mutronika (Mutronics)

My, oni i obcy (Extraterrestre)


Na Srebrnym Globie (Na Srebrnym Globie)

Nemesis (Nemesis)

Nemesis 2: Nebula (Nemesis 2: Nebula)

Neon City (Neon City)

Nexus (Nexus)

Nie kończąca się opowieść (The Neverending Story)

Nie kończąca się opowieść II: Następny rozdział (The Neverending Story II: The Next Chapter)

Nie kończąca się opowieść III (The Neverending Story III)

Niepamięć (Oblivion)

Nieśmiertelny (Highlander)

Nieśmiertelny II: Nowe życie (Highlander II: The Quickening)

Nieśmiertelny III: Czarnoksiężnik (Highlander III: The Sorcerer)

Nieśmiertelny: Ostatnia rozgrywka (Highlander: Endgame)

Niezniszczalny (Unbreakable)

Ninja Scroll (Ninja Scroll)

Nirvana (Nirvana)

Noc żywych trupów (Night of the Living Dead)


O dwóch takich, co ukradli Księżyc (O dwóch takich, co ukradli Księżyc)

Obca rasa (Alien Nation)

Obcy - Ósmy pasażer "Nostromo" (Alien)

Obcy - Decydujące starcie (Aliens)

Obcy 3 (Alien 3)

Obcy: Przebudzenie (Alien Resurrection)

Obcy Quadrilogy (Alien Quadrilogy)

Obcy kontra Predator (Alien vs. Predator)

Obcy kontra Predator 2 (Alien vs. Predator: Requiem)

Obroża (Wedlock)

Oddział Bio 1 (Bio-Force 1)

Odległy ląd (Outland)

Odwieczny wróg (Phantoms)

Ognisty Smok (Dragon Fire)

Okręt podwodny 707R (Submarine 707 Revolution)

Oni (The Faculty)

Oni żyją (They Live)

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa (The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe)

Opowieści z Narnii: Książę Kaspian (The Chronicles of Narnia: Prince Caspian)

Opowieści z Narnii: Podróż "Wędrowca do Świtu" (The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader)

Opowieść wigilijna (Disney's A Christmas Carol)

Ostatni smok (DragonHeart)

Ostatni z rody Wołkodaw (Wołkodaw iz roda Sierych Psow)

Ostatnia walka (Le Dernier Combat)

Ostrzeżenie (The Warning)

Oz wielki i potężny (Oz the Great and Powerful)

O-bi, o-ba. Koniec Cywilizacji (O-bi, o-ba. Koniec Cywilizacji)


Pacific Rim (Pacific Rim)

Pada Shrek (Shrek the Halls)

Pamięć absolutna (Total Recall)

Park Jurajski (Jurassic Park)

Park Jurajski III (Jurassic Park III)

Park Jurajski Pełne wydanie kolekcjonerskie (Jurassic Park)

Paul (Paul)

Pełne zaćmienie (Full Eclipse)

Piąty Element (The Fifth Element)

Piekielne starcie (Hellbound)

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły (Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl)

Piraci z Karaibów: Skrzynia Umarlaka (Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest)

Piraci z Karaibów: Na krańcu świata (Pirates of the Caribbean: At World's End)

Pitch Black (Pitch Black)

Planeta Małp (Planet of the Apes)

Planeta Małp wydanie specjalne (Planet of the Apes)

Planeta Skarbów (Treasure Planet)

Planeta Terror (Planet Terror)

Po wieczne czasy (To The Ends of Time)

Podbój Planety Małp (Conquest of the Planet of the Apes)

Pogromca wampirów (Wolfesbayne)

Pogromcy Duchów (Ghostbusters)

Pojedynek w czasie (The Wanderer Rebirth)

Pojutrze (The Day After Tomorrow)

Policyjny cyborg II (Cyborg Cop II)

Ponad światem (Upworld)

Poszukiwacze zaginionej Arki (Raiders of the Lost Ark)

Potwory i Spółka (Monsters, Inc.)

Potwory kontra Obcy (Monsters vs Aliens)

Powrót Batmana (Batman Returns)

Powrót do przyszłości (Back to the Future)

Powrót do przyszłości II (Back to the Future part II)

Powrót do przyszłości III (Back to the Future part III)

Powrót do przyszłości Trylogia (Back to the Future Trilogy)

Powrót Godzilli (Godzilla 2000)

Predator (Predator)

Predator 2 (Predator 2)

Predatorzy (Predators)

Profesor Zazul (Profesor Zazul)

Projekt Łowca Cieni (Shadowchaser)

Projekt Łowca Cieni II (Project Shadowchaser II)

Projekt: Monster (Cloverfield)

Prometeusz (Prometheus)

Prototyp (Prototype)

Przekładaniec (Przekładaniec)

Przemiana (Chrysalis)

Przyczajony Tygrys, Ukryty Smok (Crouching Tiger, Hidden Dragon)

Przybysz z gwiazd (Starman)

Przyjaciel (Przyjaciel)

Push (Push)


Ralph Demolka (Wreck-It Ralph)

Raport mniejszości (Minority Report)

Replikant (Replicant)

Resident Evil (Resident Evil)

Resident Evil 2: Apokalipsa (Resident Evil: Apocalypse)

Resident Evil: Zagłada (Resident Evil: Extinction)

Resident Evil: Degeneracja (Resident Evil: Degeneration)

Resident Evil: Retrybucja (Resident Evil: Retribution)

Resident Evil: Potępienie (Resident Evil: Damnation)

Rękopis znaleziony w Saragossie (Rękopis znaleziony w Saragossie)

Riddick (Riddick)

Robocop (Robocop)

Robocop 3 (Robocop 3)

Robot Jox 2: Zabójczy wirus (Robot Jox 2: Crash and Burn)

Roboty (A Wobots Christmas)

Roboty (Robots)

Rollerball (Rollerball)

Roswell (Roswell)

Rycerz Blaszka - pogromca smoków (Rusty Knight)


Saturn 3 (Saturn 3)

Scannersi (Scanners)

Scannersi II: Nowy Ład (Scanners II: The New Order)

Scannersi III: Pojedynek (Scanners III: The Takeover)

Scanner Cop (Scanner Cop)

Scanner Cop 2: Zemsta Volkina (Scanner Cop 2: Volkin's Revenge)

Seksmisja (Seksmisja)

Serenity (Serenity)

Sędzia Dredd (Judge Dredd)

Shrek (Shrek)

Shrek 2 (Shrek 2)

Shrek Trzeci (Shrek the Third)

Shrek Forever: Ostatni rozdział (Shrek Forever: The Final Chapter)

Siły Szybkiego Reagowania (Interceptor Force)

Sin City Miasto Grzechu (Sin City)

Skarb Narodów 2: Księga Tajemnic (National Treasure: Book of Secrets)

Sklepik z horrorami (The Little Shop of Horrors)

Sky Blue (Sky Blue Wonderful Days)

Sky Kapitan i świat jutra (Sky Captain and the World of Tomorrow)

Skyline (Skyline)

Smacznego telewizorku (Smacznego telewizorku)

Solaris (Solaris)

Space Firebird (Space Firebird)

Spider-Man (Spider-Man)

Spider-Man 2 (Spider-Man 2)

Spokojnie, to tylko awaria... (Airplanes II: The Sequel)

Spriggan (Spriggan)

Stacja kosmiczna Avna (Stranded)

Stalker (Stalker)

Stalowy świt (Steel Dawn)

Star Trek (Star Trek)

Starcie Tytanów (Clash of the Titans)

Straceni chłopcy (The Lost Boys)

Straż Dzienna (Dniewnoj dozor)

Straż Nocna (Nocznoj dozor)

Strażnik czasu (Timecop)

Strażnik czasu 2: Decyzja (Timecop: The Berlin Decision)

Strażnik Prawa (Cybertech P.D.)

Strefa śmierci (The Dead Zone)

Strefa X (Monsters)

Strych (The Attic)

Substancja (The Stuff)

Super Mario Bros. (Super Mario Bros.)

Superhero (Superhero Movie)

Superman (Superman)

Superman II (Superman II)

Superman III (Superman III)

Superman IV (Superman IV: The Quest for Peace)

Superman Powrót (Superman Returns)

Supernowa (Supernova)

Supernowa 2012 (2012 Supernova)

Surogaci (Surrogates)

Synowie III Rzeszy (The Boys from Brazil)


Śledztwo (Śledztwo)

Ślepy tor (Ślepy tor)

Śmiertelny weekend (Deed Weekend)

Śpioch (Sleeper)

Świat smoków: Fantazja ożywiona (Dragon's World: A Fantasy Made Real)


Tajemnica Syriusza (Screamers)

Tedi i poszukiwacze Zaginionego Miasta (Las Aventuras de Tadeo Jones)

Teknolust (Teknolust)

Terminator (The Terminator)

Terminator 2: Dzień Sądu (Terminator 2: Judgment Day)

Terminator 3: Bunt maszyn (Terminator 3: Rise of the Machines)

Terminator: Ocalenie (Terminator Salvation)

Terminator Genisys (Terminator Genisys)

Test pilota Pirxa (Test pilota Pirxa)

THX 1138 (THX 1138)

Tomb Raider (Tomb Raider)

Tomb Raider: Kolebka Życia (Tomb Raider: A Crandle of Life)

Toy Story (Toy Story)

Toy Story 2 (Toy Story 2)

Toy Story 3 (Toy Story 3)

Transformers (Transformers)

Transformers: Zemsta Upadłych (Transformers: Revenge of the Fallen)

TRON (TRON)

TRON: Dziedzictwo (TRON: Legacy)

Trójkąt (The Triangle)

Tycus - kometa śmierci (Tycus)

Tylko Jeden (The One)

Tytan - Nowa Ziemia (Titan A.E.)

Tytus, Romek i A'Tomek wśród złodziei marzeń (Tytus, Romek i A'Tomek wśród złodziei marzeń)


Ucieczka z Nowego Jorku (Escape from New York)

Ucieczka z Los Angeles (Escape from L.A.)

Ucieczka z Planety Małp (Escape from the Planet of the Apes)

Uciekinier w czasie (Time Runner)

Uczeń czarnoksiężnika (Krabat)

Uczeń czarnoksiężnika (The Sorcere's Apprentice)

Uderzenie (Impact)

Ukryty Wymiar (Event Horizon)

Uliczny Wojownik (Street Fighter)

Underworld: Bunt Lukanów (Underworld: Rise of the Lycans)

Underworld (Underworld)

Underworld: Ewolucja (Underworld: Evolution)

Uniwersalny żołnierz (Universal Soldier)

Uniwersalny żołnierz: Regeneracja (Universal Soldier: Regeneration)

Uniwersalny żołnierz: Dzień odrodzenia (Universal Soldier: Day of Reckoning)

Uwierz w ducha (Ghost)


V jak Vendetta (V for Vendetta)

Vampire Hunter D (Vampire Hunter D)

Vexille (Vexille)

Van Helsing (Van Helsing)

Van Helsing: Londyńskie zlecenie (Van Helsing: The London Assignment)

Videodrome (Videodrome)


W imię króla (In the Name of the King)

W mgnieniu oka (Split Second)

W podziemiach Planety Małp (Beneath the Planet of the Apes)

W pułapce czasu (Time Trax)

Watchmen: Strażnicy (Watchmen)

Wehikuł czasu (Time Kid)

Wielka bitwa Asterixa (Asterix and the Big Fight)

Wielka Szóstka (Big Hero 6)

Wierny robot (Wierny robot)

Wilkołak (The Wolf Man)

Willow (Willow)

Willy Fog - 20000 mil podmorskiej żeglugi (Willy Fog 20.000 Leagues Under the Sea)

Willy Fog - Wyprawa do wnętrza Ziemi (Willy Fog Journey to the Center of the Earth)

Wing Commander (Wing Commander)

Wirus (Virus)

Władca Pierścieni (The Lord of the Rings - animowany)

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia (The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring)

Władca Pierścieni: Dwie Wieże (The Lord of the Rings: The Two Towers)

Władca Pierścieni: Powrót Króla (The Lord of the Rings: The Return of the King)

Władca Pierścionka (The Ring Thing)

Władca zwierząt 3 (Beastmaster: The Eye of Braxus)

Władcy marionetek (Robert A. Heinlein's The Puppet Masters)

Władcy ognia (Reign of Fire)

Wodny świat (Waterworld)

Wojna Światów (Invasion)

Wojna Światów (War of the Worlds)

Wojownicy Duny (Dune Warriors)

Wspomnienia niewidzialnego człowieka (Memoirs of an Invisible Man)

Wyprawa do wnętrza Ziemi (Journey to the Center of the Earth)

Wysłannik przyszłości (The Postman)

Wyspa (The Island)

Wywiad z wampirem (Interview with the Vampire)


Xchange (Xchange)

Xena: Wojownicza księżniczka (Xena: Princess Warrior)

XTRO II - Kolejny pojedynek ("XTRO II" - The Second Encounter)

X-Men (X-Men)

X-Men 2 (X-Men 2)

X-Men 3: Ostatni bastion (X-Men: The Last Stand)

X-Men Geneza: Wolverin (X-Men Origins: Wolverine)


Z Archiwum X: Pokonać przyszłość (The X-Files)

Zabójcze wspomnienia (Fugitive Mind)

Zagadka nieśmiertelności (The Hunger)

Zaginiony świat: Park Jurajski (The Lost World Jurassic Park)

Zagubieni w kosmosie (Lost in Space)

Zakazana planeta (Forbidden Planet)

Zapłata (Paycheck)

Zapomniany gatunek (Bugs)

Zapowiedź (Knowing)

Zardoz (Zardoz)

Zdarzenie (The Happening)

Ziemiomorze (Earthsea)

Zielona pożywka (Soylent Green)

Złoty Kompas (The Golden Compass)

Znak Smoka (Double Dragon)

Znaki (Signs)

Zombie SS (Død Snø)

Zombieland (Zombieland)

Zwierciadło zbrodni (Mr. Murder)


Żandarm i kosmici (Le Gendarme et les Extra-Terrestres)

Żołnierze kosmosu (Starship Troopers)

Żołnierze kosmosu: Tesca Campaign (Roughnecks: Starship Troopers Chronicles: The Tesca Campaign)

Żołnierze kosmosu 2: Bohater Federacji (Starship Troopers 2: Hero of the Federation)

Żołnierze kosmosu 3: Grabieżca (Starship Troopers 3: Marauder)

Żołnierze kosmosu: Inwazja (Starship Troopers: Invasion)

Żołnierze niebios ()

Żołnierze zagłady (Cyberjack)

Żona astronauty (Astronaut's Wife)


 

Seriale

 

Animatrix (The Animatrix)

Arjuna, Córka Ziemi (Chikyuu Shoujo Arjuna)

Był sobie Kosmos (Il Etait une Fois... L'Espace)

Czerwony Karzeł (Red Dwarf)

Halo Legends (Halo Legends)

O dwóch takich co ukradli Księżyc (O dwóch takich co ukradli Księżyc)

Porwanie Baltazara Gąbki (Porwanie Baltazara Gąbki)

Terminator Ocalenie: Seria Machinima (Terminator Salvation: The Machinima Series)

Wyprawa Profesora Gąbki (Wyprawa Profesora Gąbki)


 

Kolekcje

 

James Bond 007

Masters of Science Fiction

Superbohaterowie

The Best of the Science Fiction (szara)

The Best of the Science Fiction (zielona)

The Best of the Science Fiction (niebieska)

Wampiry

Wybrańcy Mocy


 

Literatura

 

Dziedzictwo wyobraźni - Andrzej Kołodyński

Fantastyka i kino nowej przygody - Jerzy Szyłak

Gwiezdne imperia X muzy - Bolesław Hołdys


Copyright Sergeant AdOw © 2011-2017 - Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek wykorzystywanie tych materiałów tylko za moją wyraźną zgodą.          www.fantastyka-86.pl