Filmy

 


 

Straż Nocna

 

Tytuł oryginalny: Nocznoj dozor (2004).

Reżyseria: Timur Bekmambetow.

Scenariusz: Siergiej Łukjanienko, Timur Bekmambetow, Laeta Kalogridis. Na podstawie powieści Siergieja Łukjanienki "Straż Nocna".

Producent: Anatolij Maximow, Konstantin Ernst.

Producent wykonawczy: .

Współproducent: .

Zdjęcia: Siergiej Trofimow.

Montaż: Dmitrij Kicelew.

Muzyka: Jurij Potejenko.

Scenografia: .

Efekty specjalne: Petr Gorszenin. Efekty wizualne: Władimir Leżinski.

Charakteryzacja: Irina Morozowa, Natalia Bogdanowa, Galina Ustimienko.

Kostiumy: Waria Awdiuszko.

Dźwięk: Aleksander Abramow.

Obsada: Konstantin Chabeński, Władimir Menszow, Walerij Zołotuchin, Maria Poroszina, Galina Tjunina, Wiktor Wierzbicki, Rimma Markowa, Aleksiej Maklakow, Aleksandr Samojlenko, Żanna Friskie, Ilia Łagutenko, Aleksiej Czadow, Dima Martynow, Anna Sliu, Anna Dubrowskaja.

Produkcja: Joint Stock Company "Channel One Russia". Dystrybutor: Imperial CinePix.

Czas trwania: 110 minut.

Język: czeski DD 5.1, polski DD 5.1, rosyjski DD 5.1.

Napisy: angielski, arabski, czeski, grecki, hebrajski, islandzki, polski, portugalski.

Dodatki: - Komentarz Timura Bekmambetowa;

                 - Komentarz Siergieja Łukianienki.

Uwagi: .

Recenzja: .

Opis: Od zarania ludzkości byli wśród nas Inni. Są ludźmi, ale mają nadprzyrodzone zdolności. Wiedźmy, czarownicy, wilkołaki. Inni to wojownicy na wiecznej wojnie. Siły Światła i Ciemności toczą okrutną walkę. Rycerze Światła bronili świata przed Rycerzami Ciemności, którzy prześladowali ludzi. Legendy opowiadają o dniu, gdy dwie armie spotkały się na moście. Zmierzyli się ze sobą Geser - Pan Światła i Zavulon - Generał Ciemności. Żaden nie zgodził się poddać. Tak rozpoczęła się wielka bitwa, krwawa i okrutna. Zavulona cieszyła ta rzeź, ale Geser płakał. Gdy krzyki konających dotarły do nieba, Geser zrozumiał, że armie mają równe siły i jeśli nie przerwą walki, wyginął do ostatniego żołnierza. Dlatego przerwał walkę. Tak siły Światła i Ciemności zawarły rozejm i ustaliły, że każdy może wybierać między dobrem a złem. Wojowników światła nazwano Strażą Nocną, mieli pilnować, by siły Ciemności przestrzegały rozejmu. Wojowników mroku nazwano Straż Dzienną, zlecając im to samo. Dzięki temu przez wieki utrzymują równowagę. Ale pewnego dnia pojawi się Inny, potężniejszy od poprzedników. Jego wybór między Światłem a Mrokiem na zawsze zakłuci równowagę.


Copyright Sergeant AdOw © 2014 - Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek wykorzystywanie tych materiałów tylko za moją wyraźną zgodą.          www.fantastyka-86.pl