Filmy

 


 

Wodny świat

 

Tytuł oryginalny: Waterworld (1995).

Reżyseria: Kevin Reynolds.

Scenariusz: Peter Rader, David Twohy.

Producent: Charles Gordon, John Davis, Kevin Costner.

Producent wykonawczy: Jeffrey Mueller, John Rew Licht, Ilona Herzberg.

Współproducent: .

Zdjęcia: Dean Semler.

Montaż: Peter Boyle.

Muzyka: James Newton Howard.

Scenografia: Dennis Gassner.

Efekty specjalne: Martin R. Bresin. Efekty wizualne: Michael J. McAlister. Efekty cyfrowe: Cinesite. Modele: David Cohen.

Charakteryzacja: Frank Perez.

Kostiumy: John Bloomfield.

Dźwięk: Keith A. Wester.

Obsada: Kevin Costner, Dennis Hopper, Jeanne Tripplehorn, Tina Majorino, Michael Jeter, Gerard Murphy, R. P. Call, Kim Coates, John Fleck, Robert Joy, JackBlack, John Toles-Bey, Jitto Kazan, Zakes Mokae, Sab Shimono.

Produkcja: Universal City Studios Inc. Dystrybutor: iTi Home Video.

Czas trwania: 130 minut.

Uwagi: Nominowany do Oscara za dźwięk. Wydano grę komputerową "Waterworld".

Recenzja: - Fantastyka 2(161)/1996 - str. 62-63;

                   - Fantastyka i kino nowej przygody - str. 194-196.

Opis: Powłoki lodu na biegunach stopiły się zalewając lądy. Ci co przetrwali przystosowali się do życia w nowym świecie. Walczą o przetrwanie kurczowo trzymając się zdezelowanych okrętów lub budowanych na wrakach wysp zwanych atolami. Odwieczne marzenia o ziemi obiecanej przybrały konkretny kształt - wszyscy marzą o mitycznym Suchym Lądzie. Demoniczny Deacon jest bliski realizacji mitu. Na czele hordy wojowników morza atakuje atol, gdzie znalazły schronienie Helen i mała Enola. Ktoś na plecach dziewczynki wytatuował mapę - drogę do Suchego Lądu. Ale Helen nie odda małej w ręce wcielonego Zła, opuści atol na łodzi tajemniczego Żeglarza. Od tej pory bezkresne morze zmienia się w pole bitwy.


Copyright Sergeant AdOw © 2013-2016 - Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek wykorzystywanie tych materiałów tylko za moją wyraźną zgodą.          www.fantastyka-86.pl