Literatura

 


 

Burroughs Edgar Rice

 


 

Księżniczka Marsa

 

Tytuł oryginału: A Princess of Mars (1912).

Przekład: Darosław J. Toruń.

Okładka: Chris Achilleos. Ilustracje: W. M. Trybka.

Wydawnictwo: Krajowe Wydawnictwo Czasopism RSW "Prasa-Książka-Ruch", Warszawa 1984.

Format: (145x193)mm, oprawa miękka.

Stron: 80.

Nakład: 200000 egz.

Uwagi:  Pierwszy tom cyklu: "Księżniczka Marsa". Powieść z Fantastyki, numery 10(25)/1984, 11(26)/1984. Na podstawie powieści powstały filmy: "John Carter" i "Księżniczka Marsa".

Opis: John Carter walczący w randze kapitana kawalerii po stronie Południa w amerykańskiej Wojnie Domowej, po zakończeniu wojny wyrusza wraz z przyjacielem na poszukiwanie złota. W trakcie tych poszukiwań w bliżej niewyjaśnianych okolicznościach zostaje przeniesiony na Marsa. Dzięki mniejszej grawitacji Marsa zyskuje większą siłę objawiającą się m.in. w możliwości wykonywaniu dalekich skoków. Te atuty pozwalają mu uniknąć śmierci z rąk tubylców - Tharków (zielonych olbrzymów o sześciu kończynach). Okazuje się jednak, że na Marsie żyje więcej ras rozumnych - w tym humanoidalne. John Carter zakochawszy się w księżniczce jednej z tych ras, wyrusza na jej ratunek.


Copyright Sergeant AdOw © 2010-2011 - Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek wykorzystywanie tych materiałów tylko za moją wyraźną zgodą.          www.fantastyka-86.pl