Literatura

 


 

Wagner Karl

 

Karl Wagner (1945-)

     Urodził się w Knoxville, stan Tennessee. Początkowo pracował jako psychiatra, ale wkrótce po wydaniu pierwszej książki w 1970 roku został zawodowym pisarzem.

     Pierwszą wydaną książką była powieść "Darkness Weaves with Many Shades" (1970 - wersja mocno okrojona przez wydawcę, pełny tekst ukazał się w 1977 roku). Jest to zarazem pierwszy tom cyklu heroic fantasy o przygodach jednego z najsłynniejszych bohaterów tej odmiany fantasy, literackiego potomka Conana. Później został też wydawcą i redaktorem oryginalnych tekstów Roberta E. Howarda. Jest właścicielem wspaniałej kolekcji pulpowych  magazynów, dzięki której mógł przygotować dla wydawnictwa Carcosa, którego jest współwłaścicielem, kilka bardzo obszernych zbiorów opowiadań fantasy i weird fiction. Pierwsze opowiadanie - "In the Pines" - wydał w 1973 roku. W roku 1976 opowiadanie "Sticks" zdobyło August Derleth Fantasy Award.


Książki

 

Powieści

Rudobrody Kane: Pajęczyna utkana z ciemności (Darkness Weaves with Many Shades)

                                Pierścień z krwawnikiem (Bloodstone)

                                Wiatry Nocy (Night Winds)

                                Cień Anioła Śmierci (Death Angels Shadow)

                                Mroczna krucjata (Dark Crusade)

Zbiory opowiadań


Opowiadania

 

Czy dałeś się podejść i przefrymarczyłeś...? - Fenix 3(82)/1999 - str. 107-132.

Ktoś inny (The Other One) - antologia „Barbarzyńcy” - str. 23-34.


Copyright Sergeant AdOw © 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek wykorzystywanie tych materiałów tylko za moją wyraźną zgodą.          www.fantastyka-86.pl