Seriale

 


 

Arjuna, Córka Ziemi

 

Tytuł oryginalny: Chikyuu Shoujo Arjuna (2001 - Japonia).

Reżyseria: Shoji Kawamori.

Scenariusz: Shoji Kawamori.

Muzyka: Yoko Kanno.

Dźwięk: Masufumi Mima.

Produkcja: . Dystrybutor: Vision Film Distribution.

Czas trwania: 339 minut (13 odcinków).

Język: japoński DD 2.0.

Napisy: polski.

Dodatki: - zwiastuny niektórych odcinków;

                 - zwiastuny serialu;

                 - galeria;

                 - charakterystyka postaci.

Opis: Mistyczna i dramatyczna historia o ludziach i Ziemi.


 odcinki

1

Kropla czasu

Tytuł oryginalny: .

Czas trwania: 24 minuty.

Opis: Juna Ariyoshi jadąc ze swoim chłopakiem na wycieczkę ulega wypadkowi. Po przebudzeniu odkrywa, że znajduje się poza ciałem i spod sufitu sali zabiegowej patrzy na swoją śmierć. Tajemniczy chłopak o imieniu Chris ukazuje jej przyszłość zmierzającej ku zagładzie Ziemi i obiecuje Junie nowe życie.

2

Błękitne światło

Tytuł oryginalny: .

Czas trwania: 23 minuty.

Opis: Juna staje się Avatarem Czasu, istotą o wielkiej mocy, lecz moc ta może w każdej chwili obrócić się przeciw niej samej. Czy jej misja polega tylko na niszczeniu zagrażających planecie Raaja?

3

Łzy lasu

Tytuł oryginalny: .

Czas trwania: 24 minuty.

Opis: Tych, którzy są wybierania jako powiernicy Kropli Czasu, poddaje się mistycznej próbie w świątyni starożytnej Bogini Matki. Lecz czy w naszym zniszczonym świecie pozostała jeszcze jakaś światynia?

4

Transmigracja

Tytuł oryginalny: .

Czas trwania: 27 minut.

Opis: Wracając do domu, Juna i Tokio trafiają na dziwną farmę jeszcze dziwniejszego staruszka. To co początkowo wydaje się zbawieniem dla wygłodniałych dzieciaków, okazuje się być ciężką próbą dla ich sił fizycznych i duchowych.

5

Głosiki

Tytuł oryginalny: .

Czas trwania: 31 minut.

Opis: Tokio i Juna wracają do rodzinnego miasta, ale dziewczyna nie jest w stanie wrócić do swojego dawnego życia. Głos Chrisa, wspomnienie z pobytu w górach i niezwykły dodatkowo wykształcony zmysł sprawiają, że korzystanie z wielu zdobyczy cywilizacji staje się dla niej niemożliwe.

6

Pierwszy

Tytuł oryginalny: .

Czas trwania: 26 minut.

Opis: Juna nie potrafi już żyć dawnym beztroskim życiem. Coraz bardziej oddala się od rodziny i cierpiącego Tokio. Być może nauczyciel matematyki, który prowadzi swoje lekcje w zupełnie niezrozumiały sposób, pomoże jej zrozumieć pewne rzeczy.

7

Niewidzialne słowa

Tytuł oryginalny: .

Czas trwania: 28 minut.

Opis: Tokio coraz bardziej odtrącany przez Junę, znajduje pocieszenie u boku jej najlepszej przyjaciółki Sayuri. Tymczasem stan Chrisa bardzo się pogarsza. Pomoc nie jest taka prosta w świecie, w którym nawet słowo może zabić.


 

8

Deszcz daleko stąd

Tytuł oryginalny: .

Czas trwania: 25 minut.

Opis: Różnice między Tokio a Juną zbierają coraz bardziej bolesne żniwo. Każde z nich chce być jak najbliżej drugiego, lecz to co ich różni, staje się barierą nie do pokonania. Może rozmowa telefoniczna, w trakcie której Juna odkryje kolejną ze swych zdolności, stanie się dla niej kluczem dla zrozumienia tego, co dzieje się w sercu jej ukochanego?

9

Przed narodzinami

Tytuł oryginalny: .

Czas trwania: 31 minut.

Opis: Juna jest przerażona bliskością Tokio i Sayuri. Pomoc przychodzi z najbardziej nieoczekiwanej strony - Cindy zabiera Junę na wyprawę w czasie do chwili, gdy Juna była jeszcze w łonie swojej matki.

10

Nieuchwytne geny

Tytuł oryginalny: .

Czas trwania: 24 minuty.

Opis: W laboratorium Bio Alfa na obrzeżach miasta prowadzone są badania genetyczne. Juna swoim darem  dostrzega czającą siew tym wszystkim katastrofę, ale próby ostrzeżenia pracujących tam naukowców spełzają na niczym. Sprawa komplikuje się, gdy kierownikiem zespołu badawczego okazuje się ojciec Tokio.

11

Dzień bez powrotu

Tytuł oryginalny: .

Czas trwania: 24 minuty.

Opis: Moc Chrisa znajduje się na skraju wyczerpania. W tej sytuacji Teresa zabiera Junę na Misję do Nowego Jorku. W tym czasie, na drugim krańcu Ziemi, nad jej rodzinny kraj nadciąga zagłada.

12

Śmierć narodu

Tytuł oryginalny: .

Czas trwania: 27 minut.

Opis: Do Japonii dostaje się zmodyfikowana bakteria PDB, która przybrała postać Raaja. W najbardziej ucywilizowanym narodzie na świecie pojawia się siła, mogąca zniszczyć cały kraj w przeciągu dziesięciu dni. Juna jest bezradna.

13

Tu i teraz

Tytuł oryginalny: .

Czas trwania: 29 minut.

Opis: Juna nie myliła się, organizacja S.E.E.D. zamierza poświęcić wszystkich mieszkańców Japonii dla ratowania reszty świata. Ogarnięta gniewem dziewczyna i wezwany przez nią Ashura lecą na pomoc uwięzionym tam ludziom. Niestety zostaje zestrzelona.


Copyright Sergeant AdOw © 2013-2016 - Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek wykorzystywanie tych materiałów tylko za moją wyraźną zgodą.          www.fantastyka-86.pl