Seriale

 


 

Czerwony Karzeł - sezon 1

 

1

Koniec

Tytuł oryginalny: The End (1988).

Obsada: Chris Barrie, Craig Charles, Danny John-Jules, Norman Lovett, Robert Bathhurst, Paul Bradley, David Gillespie, Mac McDonald, Robert McCulley, Mark Williams, C. P. Grogan.

Czas trwania: 30 minut.

Opis: Dave Lister, pokładowy mechanik automatu do rosołu, poprzez swoją niesubordynację zostaje zamknięty w "bezruchawce". W tym czasie jego współlokator i przełożony - Arnold Rimmer, powoduje awarię reaktora atomowego, która doprowadza do śmierci całej załogi. Po 3 milionach lat, skażenie jest na tyle małe, że komputer pokładowy - Holl - wypuszcza Dave'a z "bezruchawki". Dzięki temu jest on jedyną osobą we wszechświecie, nie licząc Kota i hologramu Rimmera.

2

Echa przyszłości

Tytuł oryginalny: Future Echoes (1988).

Obsada: Chris Barrie, Craig Charles, Danny John-Jules, Norman Lovett, John Lenahan, Tony Hawks.

Czas trwania: 30 minut.

Opis: Holly uznał, że poradzi sobie z pilotowaniem "Czerwonego Karła" lecącego z prędkością światła. Dla bezpieczeństwa Lister i Kot mieli wejść do bezruchawki. Jednak statek wszedł w nadświetlną 22 godziny za wcześnie. Holl wpada w panikę. Załogę zaś nawiedzają wizje z przyszłości.

3

Równowaga sił

Tytuł oryginalny: Balance of Power (1988).

Obsada: Chris Barrie, Craig Charles, Danny John-Jules, Norman Lovett, Rupert Bates, Paul Bradley, David Gillespie, Mark Williams, C. P. Grogan.

Czas trwania: 29 minut.

Opis: Lister czuje się samotny. Nie odpowiada mu towarzystwo Rimmera. Próbuje go namówić, żeby włączył na chwilę hologram Krysi Kochańskiej (Holl może generować tylko 1 hologram na raz) - swojej niespełnionej miłości. Ponieważ Rimmer odmawia, Lister postanawia zdać egzamin na stanowisko wyższe rangą od Rimmera.

4

Czekając na Boga

Tytuł oryginalny: Waiting for God (1988).

Obsada: Chris Barrie, Craig Charles, Danny John-Jules, Norman Lovett, Noel Coleman, John Lenahan.

Czas trwania: 28 minut.

Opis: Rimmer odkrył niezidentyfikowany obiekt w kosmosie. Po wciągnięciu go na pokład uznał, że jest to kapsuła wystrzelona przez tajemniczą, obcą rasę - Quageanów. W tym czasie Lister uczy się czytać kocie zapachowe książki, z których poznaje historię kociego ludu. Dzięki temu odnajduje również pozostałych "pasażerów" Czerwonego Karła.

5

Pewność siebie i paranoja

Tytuł oryginalny: Confidence and Paranoia (1988).

Obsada: Chris Barrie, Craig Charles, Danny John-Jules, Norman Lovett, Lee Cornes, Craig Ferguson.

Czas trwania: 31 minut.

Opis: Lister zachorował na zmutowane zapalenie płuc. Objawami tej choroby są halucynacje, stające się rzeczywistością. Tak na pokładzie pojawiają się: Paranoja i Pewność Siebie Dave'a Listera. W międzyczasie Lister odnajduje ukryte przez Rimmera dyski z hologramami innych członków załogi oraz dowiaduje się od Holly'ego jak je uruchomić.

6

Ja do kwadratu

Tytuł oryginalny: Me2 (1988).

Obsada: Chris Barrie, Craig Charles, Danny John-Jules, Norman Lovett, Mac McDonald.

Czas trwania: 29 minut.

Opis: Okazało się, że odkryte przez Listera dyski zawierały kopię hologramu Listera, dzięki czemu jest ich teraz dwóch. Obydwaj postanawiają zamieszkać razem, bez Listera. Początkowo ich współpraca przebiega pomyślnie, ale do czasu. Gdy już oni sami nie potrafią ze sobą wytrzymać, Lister postanawia jednego wyłączyć.


Copyright Sergeant AdOw © 2016 - Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek wykorzystywanie tych materiałów tylko za moją wyraźną zgodą.          www.fantastyka-86.pl