Seriale

 


 

Czerwony Karzeł - sezon III

 

1

Wspak

Tytuł oryginalny: Backwards (1989).

Obsada: Chris Barrie, Craig Charles, Danny John-Jules, Hattie Hayridge, Robert Llewellyn, Maria Friedman, Tony Hawks, Anna Palmer, Arthur Smith.

Czas trwania: 28 minut.

Opis: Kryten zdaje egzamin kosmicznego prawa jazdy, a Rimmer jest jego egzaminatorem. W czasie testu zostaje wciągnięty do dziury czasowej, wskutek czego załoga Czerwonego Karła powraca na Ziemię i odkrywa, że czas płynie tam do tyłu.

2

Rozbitkowie

Tytuł oryginalny: Marooned (1989).

Obsada: Chris Barrie, Craig Charles, Danny John-Jules, Hattie Hayridge, Robert Llewellyn.

Czas trwania: 29 minut.

Opis: "Czerwony Karzeł" obrał kurs na pole czarnych dziur. Załoga jest zmuszona awaryjnie opuścić statek. Lister i Rimmer osiadają na zamarzniętym Księżycu, a od śmierci głodowej dzieli Listera tylko talerz makaronu i puszka karmy dla psów.

3

Polimorf

Tytuł oryginalny: Polymorph (1989).

Obsada: Chris Barrie, Craig Charles, Danny John-Jules, Hattie Hayridge, Robert Llewellyn, Frances Barber, Simon Gaffney, Kali Greenwood.

Czas trwania: 27 minut.

Opis: Genetyczny mutant-kameleon, wydzielający ogromne ilości śliny sieje postrach na pokładzie "Czerwonego Karła". Rozpoczyna się 24-godzinny makabryczny koszmar załogi.

4

Zamiana ciał

Tytuł oryginalny: Bodyswap (1989).

Obsada: Chris Barrie, Craig Charles, Danny John-Jules, Hattie Hayridge, Robert Llewellyn.

Czas trwania: 28 minut.

Opis: Jedna z pokładowych maszyn oszalała i pozamieniała obwody elektroniczne w całym statku. Skutkiem tego zamówienie batonika uaktywnia sekwencję samozniszczenia "Czerwonego Karła". Aby dezaktywować bombę Lister musi "pożyczyć" swoje ciało oficerowi płci żeńskiej. To daje Rimmerowi do myślenia.

5

Slalom przez czas

Tytuł oryginalny: Timeslides (1989).

Obsada: Chris Barrie, Craig Charles, Danny John-Jules, Hattie Hayridge, Robert Llewellyn.

Czas trwania: 28 minut.

Opis: Załoga "Czerwonego Karła" przelatuje przez różne wydarzenia w historii, beztrosko zapominając o konsekwencjach czynionych tam zmian. Kryten odkrywa zmutowany wywoływacz, który umożliwia wejście w fotografię i zmianę własnej przeszłości.

6

Ostatni dzień

Tytuł oryginalny: The Last Day (1989).

Obsada: Chris Barrie, Craig Charles, Danny John-Jules, Rob Llewellyn, Hattie Hayridge, Julie Higginson, Gordon Kennedy.

Czas trwania: 28 minut.

Opis: Kryten odkrywa, że jego data przydatności niemal upłynęła i zostało mu mniej niż 24 godziny, zanim przeniesie się do Krzemowego Nieba, miejsca wiecznego spoczynku wszelkich urządzeń. Załoga pragnie zafundować mu najlepszą noc w jego życiu. Wtedy pojawia się jego zmiennik.


Copyright Sergeant AdOw © 2016 - Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek wykorzystywanie tych materiałów tylko za moją wyraźną zgodą.          www.fantastyka-86.pl