Gry karciane

 


 

Wars TCG

 

Wydawca: Decipher Inc. - 2003. Polski wydawca: .

Recenzja: - Gozoku Nr 2(3)/2005 - str. 10-12.

Opis: Pierwsza gra, do której wszystkie prawa posiada Decipher. Do tej pory firma specjalizowała się w tworzeniu gier na licencji, jak np. Star Wars czy The Lord of the Rings. Wars powstało po utracie przez firmę Decipher licencji na wydawanie karcianki bazującej na Gwiezdnych Wojnach. Mechanika jest bardzo podobna do poprzednika i był to zabieg celowy. Na skutek jednak niezadowalającej sprzedaży, w kwietniu 2005 roku wydawanie gry zostało wstrzymane.

     Rok 2391. Ludzkość podzieliła się na 3 frakcje, a w Układzie Słonecznym pojawiły się 2 rasy obcych. Earthers to mieszkańcy Ziemi rządzonej przez korporacje. Gongens to potomkowie ludzi osiadłych na Marsie (przemianowanym na Gongen). Mavericks z "Zewnętrznych Pierścieni" to anarchiści. Shi to eteryczna rasa obcych, smukli i niewielkiej wagi unoszą się nad ziemią "płynąc" po niej. Porozumiewają się telepatycznie na niewielkie odległości. Quay to rasa zniewolona przez Shi. Są potężnej budowy istotami poruszającymi się na czterech odnóżach. Pokryci chitynowym pancerzem są doskonałymi wojownikami.

Ilość graczy: .

Rozgrywka: Celem gry jest pozbawienie przeciwnika całej jego energii, którą reprezentuje każda karta jego talii. Akcja toczy się na lokalizacjach i to o kontrolę nad nimi się walczy, aby zapewnić sobie końcowe zwycięstwo. Lokacje te zapewniają większą aktywację, a także są areną walk wrogich sobie sił. Pełna kontrola nad lokacją pozwala na drążenie energii zmuszając przeciwnika do straty pewnej liczby kart. Najlepszym jednak sposobem na pozbawianie przeciwnika energii jest wygrywanie bitew (na powierzchni planet i w przestrzeni kosmicznej). Inny jeszcze sposób pozbawiania przeciwnika energii wynika ze zdolności konkretnych kart.


Edycje:

Beta

Incursion

Nowhere to Hide

Premium Foils

Other Foils

Rare Foils


Copyright Sergeant AdOw © 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek wykorzystywanie tych materiałów tylko za moją wyraźną zgodą.          www.fantastyka-86.pl