Literatura

 


 

Jordan Robert

 

Robert Jordan (1948-2007)

     To pseudonim literacki Jamesa Oliviera Rigneya. Urodził się w Charleston w Karolinie Północnej w USA. Nauczył się czytać w wieku czterech lat od swojego starszego brata. Ukończył fizykę w Military College of South Carolina, która to uczelnia zobowiązywała swoich absolwentów do odbycia służby wojskowej. Przypadła ona na czas wojny wietnamskiej, w której przyszły pisarz brał czynny udział (był w Wietnamie przez dwie tury) i otrzymał na niej trzy odznaczenia wojenne. Po powrocie do domu, zajmował się dziennikarstwem i krytyką teatralną. Mieszkał aż do śmierci ze swoją żoną, Harriet w domu zbudowanym w 1797 r. Uwielbiał sport na świeżym powietrzu - polowania, wędkarstwo, żeglarstwo oraz inne takie jak: poker, szachy, bilard. Jego hobby było zbieranie fajek.

     Pisarza znany jest głównie jako autora cyklu fantasy "The Wheel of Time". Dorabiał pisaniem kolejnych książek o przygodach Conana.


Książki

 

Powieści

Conan niezwyciężony (Conan the Invincible)

Conan obrońca (Conan the Defender)

Zbiory opowiadań


Copyright Sergeant AdOw © 2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek wykorzystywanie tych materiałów tylko za moją wyraźną zgodą.          www.fantastyka-86.pl