Literatura

 


 

Naha Ed

 

Ed Naha (1950-)

     Urodził się w Linden (New Jersey). Ukończył Kean University w New Jersey. Jego wczesna kariera zawodowa polegała na pisaniu utworów o muzyce filmowej i rockowej dla amerykańskich magazynów, takich jak Playboy, The Village Voice, Rolling Stone i The New York Post. Pracował w dziale reklamy Columbia Records.

     Amerykański pisarz i producentem science fiction. Specjalizuje się w nowelizacji scenariuszy filmowych, pisze też scenariusze filmowe. Pracował jako pisarz i montażysta dla magazynu filmowego science fiction Starlog. Pod pseudonimem Joe Bonham redagował pierwszy numer siostrzanego magazynu Starlog, popularnego magazynu horrorów Fangoria. W 1976 roku wyprodukował album Inside Star Trek, w którym wystąpił twórca serii Gene Roddenberry a gościnnie wystąpili: William Shatner, DeForest Kelley i Mark Lenard. Jego powieść "Cracking Up" została nominowana do nagrody Edgara za najlepszy oryginalny paperback przez Mystery Writers of America w 1992 r.


Książki

 

Powieści

Pogromcy duchów II (Ghostbusters II)

Robocop (RoboCop)

Robocop 2 (RoboCop 2)

Zbiory opowiadań


Copyright Sergeant AdOw © 2020 - Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek wykorzystywanie tych materiałów tylko za moją wyraźną zgodą.          www.fantastyka-86.pl