Gry planszowe

 


 

W cieniu Saturna

 

Autor: .

Opracowanie graficzne: .

Wydawca: Biuro Promocji i Reklamy Fantastyki SFERA - 1988.

Zawartość: instrukcja - 27 stron (109x167)mm, plansza (261x409)mm, 30 żetonów czarnych, 31 żetonów białych.

Liczba graczy: 2.

Czas gry: .

Uwagi: Gra-miniatura wydana w folii bez pudełka.

Recenzja: .

Opis: Powstanie marsjańskie, które wybuchło w 2093 roku, naruszyło i zdezorganizowało strukturę gospodarki Układu Słonecznego. USA i Japonia inwestowały ogromne sumy w budowę prototypowych kosmolotów, które miały możliwość międzygwiezdnej kolonizacji. Europejska Wspólnota Gospodarcza i Hegemonia Azji Wschodniej przeprowadzały badania zewnętrznej części Układu Słonecznego. Wśród nowych kolonii najważniejszą był Tytan - największy księżyc Saturna. Pod pomarańczowym niebem Tytana istnieje tylko jedna cenna rzecz - ogromne złoża materiałów rozszczepialnych.

     W 2117 roku między EWG i HAW wybuchła wojna. Jej powodem były poważne różnice zdań w sprawach gospodarczych i terytorialnych. Równowaga sił zapewniona przez sojusz amerykańsko-japoński zapobiegła wybuchowi wojny europejsko-azjatyckiej na Ziemi. Bitwy toczono w głębokim kosmosie i na samym Tytanie.


Copyright Sergeant AdOw © 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek wykorzystywanie tych materiałów tylko za moją wyraźną zgodą.         www.fantastyka-86.pl